Policja czynna jak market

 Czynne od 6.00 –22.00 taką wywieszkę będziemy mogli zobaczyć  na drzwiach komisariatu Policji w Orzeszu i Łaziskach G. W zamian ma  być więcej policjantów na ulicach jeszcze nie wiadomo czy w dzień, czy w nocy. Uwolnione etaty zasilą drogówkę i czteroosobowy zespół wywiadowców, który operował będzie tajnie w całym powiecie. Wszystko to ma oczywiście poprawić stan bezpieczeństwa – jak zwykle. Czy aby na pewno? Krótki przykład: Interwencja mikołowskiej policji w jednym z obiektów publicznych w Orzeszu, patrol z Mikołowa przybywa po 2 godzinach od wezwania. Żeby policji ułatwić, przykład dotyczy godzin popołudniowych, nie nocnych.  Pierwszy raz słyszę żeby ograniczenie poprawiało, ale przecież tyle już przeżyliśmy. W jedno nie wierzę, a mianowicie, że tak rozległy teren obu gmin można zabezpieczyć szybciej z Mikołowa. Sprawa jest poważna. Wybrane przez nas władze standardowo „umywają ręce”, zamiast zająć stanowisko w sprawie. Proponuję inne rozwiązanie Panie Komendancie Policji Mikołów. Może wystarczy do pracy w w/w placówkach kierować lepszych pracowników niż tych z którymi Policja chce się pożegnać ze względu na marne wyniki. Jeśli nie da rady, to może w Mikołowie zamknąć komendę a w Orzeszu i Łaziskach G zostawić. I na koniec,  skoro policja w Orzeszu nie będzie  czynna w godz. od 22.00 dl 6.00 to ja jako obywatel Orzesza żądam prawa do posiadania broni.  Oprócz tego przepisów, które pozwolą mi bez konsekwencji zabić każdego kto w w/w godzinach wtargnie na teren posesji na której mieszkam. Dajcie mi to prawo i w ogóle możecie zlikwidować policję w Orzeszu. Petycję do Prezydenta Rzeczpospolitej o referendum w sprawie prawa do broni można podpisać na stronie www.maxkolonko.com, co niniejszym uczyniłem.

Komentarz – Marek152: „Uwolnione etaty zasilą drogówkę” Czyli jednym słowem zwineli osoby z posterunku po to by łapanki z radarem robić tak ?

Komentarz - filczyk: Yno czy się fto znojdzie taki, co by wos chcioł bez nocka zaćukać abo okraść? Wątpia. Cenia wos za to co tukej szkryflocie, yno w tym temacie zlyzcie na ziymia, i nom tu hamerykanskich wzorców nie tegujcie. Tu je Slunsk tu je Ojropa.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.