Orzeszanie testują PiS.

Dwaj radni Marek i Zgoł oraz Stowarzyszenie „Zielone Orzesze” (myślałem, że już nie istnieje) postanowili uruchomić akcję „Stop kopalni” i po raz kolejny mieszkańcom Orzesza wyłożono listy do podpisywania. A to oznacza, że organizatorzy nie dali wiary w zapewnienia, że „nic się nie stanie”, byłego komunistycznego aparatczyka Markowskiego który obecnie pracuje dla „niemca”. W liście do mieszkańców wskazano ewentualne zagrożenia, oraz co dziwne brak danych co do ewentualnych korzyści jakie z budowy kopalni będzie miało Orzesze. A to oznaczać może tylko tyle, że albo ich nie negocjowano, albo negocjowano i nie przekazano radnym, że o mieszkańcach nie wspomnę (tu akurat się nie dziwię bo przecież do wyborów daleko i władza mieszkańców ma wszyscy wiedzą gdzie).  Po sukcesie społecznej akcji w sprawie posterunku policji tym razem sprawa o wiele większego formatu i same listy z podpisami mogą nie wystarczyć. Potrzeba jednoznacznego stanowiska rządzących a mianowicie całej rady miejskiej i osobno burmistrza Blaskiego który jest za, a nawet przeciw, tzn. w czasie kampanii wyborczej był przeciw a teraz już jest za z ograniczeniami. Radni w powiecie też powinni z siebie coś „wydusić”, rehabilitując się przynajmniej w części za „cyrk” ze strategią dla powiatu. Moim zdaniem kluczowym jednak będzie stanowisko Pani poseł Kloc która w kampanii trochę w temacie górniczym naobiecywała, Oczywiście jeśli znajdzie czas pomiędzy jednym zagranicznym wojażem a drugim. O stanowisku stosownych ciał formacji PiS nie piszę, bo one w powiecie mikołowskim nie istnieją, albo takie wrażenie sprawiają.

Po reakcji ministerstwa poznamy jak silna jest pozycja wśród obecnie rządzących herr Markowskiego, który przyznać trzeba, szczebel lokalny „połknął” bez problemów. Ale to „pikuś”. Najważniejsze jest to, czy borykający się z reformowaniem górnictwa giganci PiS-u dają się „omamić” i dopuszczą do „koryta” niemiecką konkurencję. Przekonamy się czy „dobra zmiana” faktycznie nastąpiła i władza głosu swoich wyborców słucha.

Komentarz – A śka: Jesteśmy dumni z naszego radnego p. Żgola! Na wczorajszej sesji w Zgoniu wypadł najlepiej i doprowadził do uchwalenia sprzeciwu wobec kopalni. Brawo panie Januszu!

Komentarz – Zawiedziony:Szkoda tylko że pan Mach i centrum wydają się być wręcz zauroczeni herr Markowskim….

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.